вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty drewniane

Długowieczne płoty drewniane

Nieadekwatnie zabezpieczone ogrodzenia z drewna szybko się dewastują oraz mogą ostatecznie zgubić swój pierwotny czar oraz cechy. Decydując się na używanie drzewa na ogrodzenie należałoby poznać rodzaje konserwacji oraz konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas zdołamy cieszyć się jego pięknem przez wiele lat.

Wszystkie prace konserwujące płot z drzewa trzeba zacząć od dokładnego oraz starannego przygotowania towaru na płot, bowiem od tego uzależniony jest wynik finalny naszych robót. Przed zastosowaniem produktów do protekcji oraz ozdoby sztachet z drewna niezbędne jest oszacowanie, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Nie wcześniej niż po zwieńczeniu obróbki drewna na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku surowego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu technicznego, który chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i owadami. Podczas gdy asekurujemy już nasze ogrodzenie przed postępem biokorozji, wypada nanieść następne amalgamaty, które asekurują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli reflektujemy utrzymać naturalny odcień drzewa naszego ogrodzenia, winniśmy użyć achromatyczny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu sprecyzowanego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje płot od środka, lecz nie utworzy na jego powierzchni profilaktycznego filmu. Ochronione w ów sposób ogrodzenie pozostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej oraz trwalszej ochronie płotu, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który efektywniej niż w przypadku impregnatu maskuje ogrodzenie przed ujemnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać aby ogrodzenia z drzewa były trwałe należy przeznaczyć im dużo uwagi oraz troski.

Kompletnie inaczej jest w przypadku płotów z plastiku. Ten wersja płotów jest w całości wytrzymała na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia z plastiku nie ulegają także biokorozji tym samym służą swoim posiadaczom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий