пятница, 22 апреля 2016 г.

Nic mocno nie zaznaczy krawędzi trawy albo kwiatów jak małe żywe sztachety.

Ogromnie duże, bowiem ponad dwumetrowe plot stanowi barierę nie do przejścia, natomiast w przypadku potrzeby zasłania sąsiednie budynki oraz ulice. Żeby wykonać taki parkan rośliny sadzimy wokół krawędzi posesji. Jeśli mamy dosyć miejsca, najbardziej „ekonomiczny" będzie żywopłot o pokroju prostym, np. z leszczyny, jaka dodatkowo rodzi orzeszki. Gdy wolimy by nasze roślinne ogrodzenie było niesłychanie strzeliste zaś jednocześnie wąskie to w zacienionym miejscu można je ukształtować z brzostu pospolitego, grabu pospolitego a także klonu. Pamiętajmy także, że kiedy rośliny nas przewyższa, ich ogarnianie może być dosyć kłopotliwe.

Nic tak nie uwydatni projektu trawy czy tez kwietnika jak małe żywe plot.

W miejscu zacienionym, gdzie zarówno trawnik, jak i rabaty często nie chcą dobrze rosnąc w desygnowanych miejscach, małe krzewy potrafią utrzymać naturalne bogactwo w wyznaczonym miejscu ewentualnie osłonią gołe wycinki gleby. Pięknie ukształtowany mały żywopłot już sam zresztą robi za dekoracje ogródka. Na zielone ploty Poznań przydaje się porzeczka alpejska i bukszpan. Wiosna tylko ogrodzenia formowane zakwitają z pigwowca japońskiego (jego paki kwiatowe wyrastają na starszych witkach, jakich się już nie skraca), nie tak obficie jak na słońcu, jednak wszak w ciemnych zakątkach każdy kwiatek jest widoczny. Jesienią natomiast ozdabiają je małe jabłuszka, jakie można przerobić na konfitury.

Niewysokie czy tez strzeliste roślinne ogrodzenia wolno uzyskać z drzew iglastych.

Na nieszczęście, krzewy z tej grupy często są o wiele droższe niż odmiany liściaste. Z nich najlepiej akceptuje brak słońca cis zwyczajny. Zazwyczaj szeroko się rozrasta a także trzeba go obcinać, aliści jego wersje Fastigiata Robusta wolno odłożyć bez pomocy.Powinien się błyskawicznie wschodził zaś ocali kolumnowy kształt.

Gdyby wasz zakątek jest dosyć zacieniony, należałoby aby roślinny ostrokół rozświetlić kolorowymi kropkami. Poniektóre spośród cienioznośnych modeli maja klasy o jasnych albo pstrokatych liściach: np. cis Aurea decora, ligustr szablonowy Aureum natomiast dereń rozłogowy Argenteomarginata. Co prawda ich jasne barwy są w największym stopniu czytelnego w słońcu, jednakże nawet w cieniu korona drzewa zostają dosyć jasne, w pewnej mierze oświetlone promieniami.

Комментариев нет:

Отправить комментарий